Ученице које су учествовале у прављењу паноа су: Кристина Аврамовић, Теа Милетић, Маја Броћић и Викторија Ристић. Идеју и помоћ су им пружиле професорке Неда Пуношевац, Ивана Чапрић и Тијана Бекчић. Подстичемо и друге да се укључе у програм, како бисмо приказали величину и лепоту наше ћирилице!
0 Comments
Закони се, изгледа, доносе фолклорно, а њихова примјена сачекаће да на врби роди грожђе.![]() Иако смо се МУП-у Републике Српске обратили путем друштвених мрежа у мају 2020. године, тј. чим смо сазнали да их користе, на одговор смо чекали скоро пуне двије године, тачније до 1. фебруара ове, 2022. године.
На нашу молбу да нам пошаље неколико основних података, како бисмо саставили фејсбук објаву, Никола Галић шаље нашем уредништву цијелу једну причу. Причу вриједну пажње, поштовања и дивљења - причу која заслужује много више од једне фејсбук објаве! Производња пива у кућној радиности као хоби ме је заинтересовала средином 2014. године, а идеја о сопственој малој пивари родила се у моменту када сам пробао своје прво пиво које сам направио у кућним условима. Тај моменат је био у мају 2015. године, а већ на прољеће 2017. године занатска пивара Горштак је и званично почела са радом. У међувремену сам у кућним условима направио преко 70 тура пива и ту је било много експериментисања, успјеха и промашаја, учења из својих грешака и пажљивог биљежења свих детаља о производњи сваке туре, што је на крају резултовало са четири финална рецепта за пива која сада имамо у продаји и још неколико њих за пива која ће тек изаћи на тржиште. Чврсто вјерујем у ову идеју и у њу сам уложио све што имам. Изузетно ми је драго што сам наишао на велику подршку и код знаних и незнаних људи, што се нарочито видјело током crowdfunding кампање за прикупљање дијела новца за пивару прошлог љета. Неописиво је лијеп осјећај када својим рукама ствараш нешто што усрећује људе а истовремено настављаш традицију производње пива која траје преко 10 000 година. У пивари се мање-више све ради ручно, што захтијева много физичког рада и посвећености, стрпљења, али љубав према овом послу је нешто што ме тјера даље. Зна се десити да радни дан потраје и 12 сати а за то вријеме попијем можда једну чашу воде и тај дан завршим са два колиграма мање. |
Архива:
February 2022
Аутори:
|